Domovská stránka » Novinky » Infúzny vitamín C: Posilní zdravie aj imunitu

Infúzny vitamín C: Posilní zdravie aj imunitu

Nízka hladina vitamínu C je často zapríčinená nedostatočným príjmom čerstvého ovocia a zeleniny. Navyše nároky na jeho dostatok stúpajú, pokiaľ sa telo nachádza v záťažovej situácii, ako je stres či choroba. V takých prípadoch môže ľahko dôjsť k nedostatku vitamínu C, pričom ho nie je možné doplniť bežnou stravou. Muselo by totižto ísť o extrémne veľké dávky jedla, aby sme dokázali získať dostatočné množstvo vitamínu C. Z tohto dôvodu sa vitamín C dopĺňa v tabletkách alebo šumivých kapsulách, pričom novinkou na trhu je infúzny vitamín C.

Aké výhody má infúzny vitamín C?

Vitamín C je v podstate slabá kyselina, a preto jedinci s citlivejším žalúdkom ju vo vyšších dávkach v tabletkách zle tolerujú. Pri infúznom podaní je tento problém odstránený, keďže infúzne céčko sa dostane priamo do krvného obehu, šetrí žalúdok a obchádza pečeň. Účinná látka tak intravenózne putuje rovno do buniek. Jedna ampulka infúzneho vitamínu C je ekvivalentná k desiatkam tabletiek vitamínu C (samozrejme, v závislosti od tej ktorej tabletky a jej obsahu vitamínu C). Stravou a tabletami sa nedajú dosiahnuť tak vysoké hladiny vitamínu C ako infúziou. Naše telo je limitované priepustnosťou tráviaceho traktu zhruba na 50%. Infúzne podanie zabezpečuje vstrebateľnosť 100 % množstva, pretože sa podáva priamo do žily.

Podávanie infúzií vitamínu C v našej ambulancii! Kontaktujte nás.

Kedy pomáha infúzny vitamín C?

PODPORUJE IMUNITU

Vitamín C je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, pretože mu pomáha aktivizovať a normalizovať jeho funkcie. Organizmus sa stáva výrazne odolnejší proti infekciám. Pokiaľ aj napriek tomu príde k nákaze, liečba ochorenia sa skracuje až na polovicu a ochorenie má podstatne ľahší priebeh.

PO COVIDE

Vďaka mnohým pozitívnym účinkom sa používa ako doplnková liečba pri postkovidovom syndróme. Pomáha bojovať s únavou, ale aj podporuje imunitu.

PRI CELIAKII

Celiakia ako autoimunitné ochorenie je charakterizované poškodením tenkého čreva, ktoré je spojené so zníženou schopnosťou vstrebávať živiny do tela – črevná malabsorpcia. Infúzie céčka tak dokážu obísť problematické črevo a doplniť vitamín C priamo do krvného obehu.

PRI HISTAMÍNOVEJ INTOLERANCII

Navyše vysoké dávky céčka vplývajú na znižovanie hladiny histamínu v tele, čo pozitívne zmierňuje klinické príznaky histamínovej intolerancie. Je dokázané, že už podanie jednej dávky infúzneho vitamínu C znižuje hladinu histamínu až o 30%, pričom podanie série infúzií znižuje jeho hladinu o 49% v priebehu štyroch týždňov.

PRI ALERGIÁCH

Histamín nemá na svedomí len histamínovú intoleranciu, je to hlavný hráč pri akejkoľvek alergickej reakcii. Infúzny vitamín C pomáha znižovať jeho hladinu. Držať hladinu histamínu v kontrolovaných medziach často pomáhajú aj lieky – antihistaminiká. Ak je produkcia histamínu príliš vysoká pri kontakte s alergénom, môže dôjsť k najsilnejšej alergickej reakcii – anafylaktickému šoku. Ide o vážny a život ohrozujúci stav.

PRI FYZICKEJ AJ PSYCHICKEJ ZÁŤAŽI

Intravenózne céčko sa odporúča pre športovcov, fajčiarov či seniorov, ale aj pre ľudí, ktorí pracujú s RTG žiarením, alebo zamestnancov, ktorí prichádzajú do kontaktu s toxínmi. Zvážiť jeho aplikáciu by mali aj riadiaci pracovníci či manažéri ako prevenciu proti následkom dlhodobého stresu.

Ešte nie ste naším fanúšikom na Facebooku? Pridajte sa k nim!

ĎALŠIE POUŽITIE infúzneho vitamínu C:

PROTI VRÁSKAM, keďže vitamín C pôsobí aj na tvorbu kolagénu, a tak spomaľuje tvorbu vrások, čím zabraňuje starnutiu pleti.

PRI METABOLICKOM SYNDRÓME, medzi ktoré patrí obezita a cukrovka.

PRED AJ PO OPERÁCII, keďže pomáha na hojenie rán.

PRI REUMATICKÝCH CHOROBÁCH sprevádzaných bolesťami kĺbov.

PRI OPAKOVANÝCH INFEKCIÁCH.

PRI KOŽNÝCH PROBLÉMOCH – herpes, dermatitída.

PRI NÁDOROVÝCH OCHORENIACH, avšak iba so súhlasom onkológa.

AKÚTNOM OCHORENÍ DÝCHACÍCH CIEST, ako sú chrípka, zápaly priedušiek či prínosových dutín.

Máte záujem o infúzie vitamínu C v našej ambulancii? Kontaktujte nás.

2 názory na “Infúzny vitamín C: Posilní zdravie aj imunitu”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *